آبمیوه هایی با طعم گل و لای

بعد از خوردن این بستنی ها راهی بیمارستان می شوید!

بعد از خوردن این بستنی ها راهی بیمارستان می شوید!
خوردن بستنی و آب میوه های خنک  و عبور از جلوی بستنی فروشی ها و ویتامینه ای ها هر عابری را وسوسه می کند به خصوص در هوای گرم تابستان که لذت خوردن این تفریح های خنک پای ثابت شب گردی های خیلی از مردم است اما در این بازار داغ بستنی های سنتی طرفدارهای بیشتری دارد. اما حالا سوال اینجاست که چقدر مواد اولیه این بستنی ها طبیعی است ؟
وقتی سراغ فروشنده ها رفتیم و از آن ها در مورد رنگ زرد بستنی ها و اینکه آیا این رنگ زرد زعفران است یا نه سوال می کردیم ما را با جواب های سر بالا دست به سر می کردند به همین دلیل بر آن شدیم که سری به آزمایشگاه غذا و دارو وزارت بهداشت بزنیم و از آن ها بپرسیم که آیا واقعا در بستنی های سنتی زعفران وجود دارد یا نه؟


بستنی سنتی هایی که خبری از زعفران در آن ها نیست
رستگار رییس آزمایشگاه مرجع غذا و دارو در خصوص تست نمونه های مختلف بستنی و وجود زعفران در آن ها گفت: ما نمونه های بسیاری را تست کردیم نه تنها در نمونه های سنتی  حتی در بستنی های صنعتی که برچسب مواد تشکیل آن زعفران بود دیده شد که به جای زعفران از زردچوبه برای رنگ آن استفاده شده است. 

رشیدی رییس آزمایشگاه رنگ موادغذایی در خصوص انواع موادی که به جای زعفران در این بستنی ها استفاده می شود، گفت:به جز زردچوبه از گل رنگ و رنگ آناتو  که همه در زمره تقلب ها شمرده شده در این بستنی ها استفاده می شود.
اختصاصی


نظرات (0)ارسال نظر