انگلیس آمدم تا خودم را ثابت کنم

گواردیولا: به انگلیس آمدم تا خودم را ثابت کنم/ رقابت با مورینیو باعث پیشرفتم شده است

گواردیولا: به انگلیس آمدم تا خودم را ثابت کنم/ رقابت با مورینیو باعث پیشرفتم شده است

پیام به هواداران منچسترسیتی

کمربندهایتان را محکم ببندید. سفر ما آغاز شده است. ما می خواهیم کاری کنیم که هواداران به تیم شان احساس افتخار کنند. آن ها باید به فوتبالی که می بینند افتخار کنند. امیدوارم خوب بازی کنیم، بازی ها را ببریم و مردم از ما راضی باشند. انتظارات بالایی دارم و امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

 

نقل و انتقالات

همه تیم ها می خواهند بهترین ترکیب ممکن را داشته باشند. الان زمان مناسب برای صحبت کردن راجع به نقل و انتقالات نیست اما در تلاشیم تا ترکیب تیم را تقویت کنیم.

فوتبال در منچستر

امکانات و تجهیزات منچسترسیتی شگفت انگیز است. این باشگاه بهترین مکان برای پیشرفت جوانان است. واقعا به منچسترسیتی بابت امکاناتی که فراهم کرده تبریک می گویم. این مجموعه تمرینی برای شهر منچستر و بازیکنان منچسترسیتی شگفت انگیز است.

سخت ترین چالش

می دانم نتیجه گرفتن در انگلیس چقدر دشوار است. بردن ۵ یا ۶ بازی پشت سر هم در انگلیس آسان نیست. شاید این چالش من است. به انگلیس آمدم تا خودم را ثبات کنم. انتخاب آسان تر این بود که در بایرن و بارسا بمانم اما فکر می کنم زمان مناسب برای آمدن به انگلیس فرا رسیده بود. به انگلیس آمدم تا نشان دهم می توان با سبک بازی بارسا و بایرن هم در این لیگ موفق شد. در بارسا بهترین بازیکن تاریخ  را داشتم و در بایرن بازیکنان باتجربه زیادی در اختیار داشتم. شاید منچسترسیتی بزرگترین چالش دوران مربیگری من باشد. در بایرن یاد گرفتم که باید خودم را به بازیکنانی که در اختیار دارم تطبیق دهم. من باید بازیکنانم را قانع کنم تا به شیوه ای که به آن باور دارم بازی کنند.

کار کردن با جوانان

عاشق کار کردن با جوانان هستم. در همین مدت کوتاه واقعا تحت تاثیر بازیکنان جوان و ذخیره من سیتی قرار گرفتم. من سیتی و چلسی از نظر شیوه بازی بهترین آکادمی را در انگلیس دارند. من سیتی در سال های اخیر تلاش زیاد برای بهبود آکادمی خودش کرده است.


 

طبیق با فوتبال انگلیس

به مدتی زمان نیاز دارم تا سبک بازی فوتبال انگلیس را به خوبی بشناسم. همه می گویند فوتبال در اینجا فیزیکی است و شرایط آب و هوایی تاثیر زیادی روی بازی می گذارد. فکر می کنم تا ژانویه می توانم به شما پاسخ بهتری بدهم.

یحیی توره

یحیی توره را مدت زیادی است که می شناسم. او بازیکن بسیار خوبی در بارسا بود و در انگلیس هم موفق بوده است. من روی یحیی حساب می کنم.

استرلینگ

شنیدم که در روزهای اخیر از استرلینگ انتقادات زیادی شده است. مشکل او رقم بالای انتقالش است. مشتاق کار کردن با رحیم هستم. می خواهم به او کمک کنم تا نشان دهد چه بازیکن خوبی است. دوست دارم با بازیکنان انگلیسی زیادی کار کنم اما قیمت آن ها بالا است. سعی می کنم که همه بازیکنانم از جمله انگلیسی ها مثل رحیم و جو هارت کنم کنم.

برخورد با رسانه ها

همیشه در نشست های خبری مضطرب هستم چون از شما خبرنگاران می ترسم. می دانم زمانی که اوضاع خوب پیش نرود نمی توانم روی کمک شما حساب کنم. برای همین همیشه یک مقدار از رسانه ها فاصله می گیرم. شما باید کار خودتان را انجام دهید و من هم باید روی کار خودم تمرکز کنم.


 

انتظارات مدیران

تا به حال سه بار با شیخ منصور دیدار کردم. او به من گفت که نگران مسائل جانبی نباشم و تنها کار خودم را انجام دهم. او گفت که باشگاه پشت من و شاگردانم است. همیشه قدردان من سیتی خواهم بود. آن ها این فرصت را به من دادند تا در انگلیس کار کنم. تا روز آخر تمام تلاشم را برای موفقیت این باشگاه می کنم. شیخ منصور هدف مشخصی در زمینه فتح جام برای ما تعیین نکرد. او نگفت که حتما باید فصل آینده قهرمان انگلیس و یا اروپا شویم.

رقابت با مورینیو

من و مورینیو برای قهرمانی به اینجا آمدیم. ما یکدیگر را به خوبی می شناسیم. فکر می کنم حضور مربیان بزرگ در انگلیس اتفاق خوبی است. مربیان بزرگ مثل مورینیو به من کمک کردند تا پیشرفت کنم. تجربه بازی مقابل ژوزه، کلوپ و توخل به من کمک زیادی کرده است. آن ها باعث شدند من مربی بهتری شوم. همه مربیان می خواهند برنده شوند و این در مورد ما هم صادق است.

فصل جالبی خواهد شد. کونته تاکتیسین بزرگی است و خرید بسیار خوبی برای چلسی محسوب می شود. رقابت با او، رانیری و کومان واقعا جالب خواهد شد. ژوزه در نشست خبری خودش حرف خوبی زد. فصل آینده درباره من و یا او نیست. همه می دانیم قهرمانی در انگلیس چقدر دشوار است."

اختصاصی


نظرات (0)ارسال نظر